Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego na mieszkanie lub dom jest przez wiele osób postrzegana jako trudna, oprócz wyboru najkorzystniejszej spośród oferty banków, czy instytucji finansowych mamy również do skompletowania szereg dokumentów potrzebnych do realizacji naszych planów.

Formalności związane z danym zadaniem wydają się na początek bardzo skomplikowane, ale usystematyzowanie działań i odpowiedni plan, pozwolą nam zbliżyć się krok po kroku do zamierzonego celu.

Samo złożenie wniosku o kredyt hipoteczny po skolekcjonowaniu dokumentów nie jest już tak złożone jak się wydaje, najwięcej czasu zabiera nam: odwiedzenie odpowiednich instytucji, zawarcie umów przedwstępnych z deweloperem, właścicielami nieruchomości lub zdobycie kosztorysu, harmonogramu i planu prac związanych z rozpoczęciem budowy.

Kredyt hipoteczny jest poważnym zobowiązaniem, dlatego przez swoją specyfikę podlega równie zawiłej i żmudnej, skrupulatnej i restrykcyjnej analizie dokumentacji przez banki.

Dzięki poniższemu narzędziu dowiesz się jakie dokumenty są potrzebne do przygotowania wniosku w zależności od Twoich potrzeb.

Close Menu